Kredi kartı ile Hgs yükleme
Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama
Aralık 24, 2017
0
, ,

Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama

HGS, Hızlı Geçiş Sistemi kartı ve etiketi hareketleri sorgulama çeşitli sebeplerle gerçekleştirilmektedir. Bunlardan birincisi HGS Bakiye sorgulama işlemidir. HGS Bakiye sorgulama çeşitli yöntemlerle yapılabilir, İlk olarak mobil alan kişi hizmetleri hattı ile HGS Bakiye sorgulama yapmak mümkündür. Bunun için HGS Numarası, TC Kimlik Numarası veya Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama seçenekleri bulunmaktadır. Telefonu açtıktan sonrasında PTT HGS hattına girilir ve ne kadar bakiyeye haiz olduğunuz sorgulanır. Yine bir sorgulama çeşidi olarak geçiş ihlali ve kaçak geçiş sorgulaması bulunmaktadır. Kaçak geçiş sorgulaması iki şekilde gerçekleşir. Bunlardan ilki hiçbir üyelik gerçekleşmeden HGS resmi sitesi aracılığı ile geçiş ihlali sorgulama yöntemidir.

Bunun için plaka sayı ve harfleri aralarında boşluk olmayacak şekilde siteye yazılır ve altındaki buton sağ tarafa kaydırılarak HGS sorgulama yapılır. Eğer bir ceza yada ceza ihlali görünüyorsa site size bilgilendirme gerçekleşir. Üye olmadan bir tek ihlal sorgulama yapabilirsiniz. Fakat üye olursanız Bakiye sorgulama yada HGS yükleme sorgulama işlemleri de bu site üzerinden mümkündür.

Gene bir ihlal itirazında bulunacaksanız ve cezanın haksız bulunduğunu düşünüyorsanız Karayolları Genel Müdürlüğü HGS destek hattına plaka bildirerek sorgulama yapabilirsiniz. Verdiğiniz plaka görevli işgören tarafınca incelenir ve HGS kaçak geçiş bilgisi size verilir. Eğer bu geçiş veya cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız yine bu kanal üzerinden itirazda bulunabilirsiniz.

About author

admin

HGS Yükleme

İş Bankası İle HGS Yükleme

Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama HGS, Hızlı Geç...

Read more
HGS Yükleme

HGS Yükle

Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama HGS, Hızlı Geç...

Read more

There are 0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir