Kredi kartı ile Hgs yükleme
HGS Yükle
Aralık 24, 2017
1
, , , ,

HGS Yükle

HGS Yükle Kilit noktalardaki geçişleri sağlayan köprülerde, otoyollar vb. Yerlerde eskiden uygulanan sistem gişeler önünde araçlar içerisinde sırada bekleyerek nakit ödeme yapmaktı. Bu vaziyet hem yolcuların bununla beraber ödemeyi alan memurların güvenliği açısından sakıncalı olduğu benzer biçimde büyük bir vakit yitirilmesine da yol açmaktaydı. Ülkemizde bu durumun düzeltilmesi amacıyla kullanılan HGS sistemine geçilmesinden önce iki farklı aşama olarak OGS ve KGS sistemleri bir dehemmiyet kullanılmış ve eksikleri olduğu görülmüştür. Günümüzde bu iki sistemin iyi yönleri harmanlanıp neredeyse tamamı ülkemizde üretilen bir teknolojiyle HGS kullanılmaya başlanmıştır. HGS yükleme işlemi yapılarak ön ödemeli şekilde köprü ve otoyol geçişlerini kullanmamız mümkündür.

HGS Yükle PTT ya da anlaşmalı banka şubelerinden edinilip aracınızın ön camına yapıştıracağınız çipli bir bant yardımıyla vakit kaybetmeden geçişlerinizi yapabilirsiniz. HGS Yükle ibaresi bulunan bu kuruluşlara başvururken kendinize ilişik kimlik ve ruhsatı kullanmanız zorunludur. Aksi şekilde işleminizi tamamlayamayabilirsiniz. HGS yükleme işlemlerinizi bireysel olarak anlaşmalı kuruluşlara giderek yapabileceğiniz benzer biçimde web üzerinden online bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sistemde ön ödeme yapma zorunluluğu vardır. Yani HGS bakiyenizde para olmadan geçiş yapar ve en geç on beş gün içerisinde bakiyenize yükleme yapmazsanız ceza ödemek zorunda kalırsınız. Bu ceza, geçiş yaptığınız mesafenin on bir katını bulmaktadır. O yüzden kredi kartınızla icra ettiğinızda en fazlaca iki dakikanızı alacak olan bu yüklemeyi dikkatsizlik etmemeniz yararınıza olacaktır.

About author

admin

HGS Yükleme

İş Bankası İle HGS Yükleme

HGS Yükle HGS Yükle Kilit noktalardaki geçişle...

Read more
HGS Yükleme

Plaka Numarasıyla HGS Sorgulama

HGS Yükle HGS Yükle Kilit noktalardaki geçişle...

Read more

There is 1 comment

  • emre dedi ki:

    yukarida yazanlari okuyunca hersey basit geliyor ama calisan düzgün sistem yok plaka ile hgs hesap konrol yok illa tc istiyor pasaporta kayit yapmis yapan salak kapikulede..gelelim hgs yükleme kredi karti ile 3 kez denendi devamli hata veriyor.ceza yi ödeyelim diyoruz o da olmuyor nasil bir sisteminiz var ya birakin bu isis yada milleti birakin gecsin paramiz ile rezil oluyoruz

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir