hgs yükleme
HGS Para Yükleme
Aralık 24, 2017
0
, , , ,

HGS Para Yükleme

HGS Para Yükleme 2012 yılından önce İstanbul’a giden derhal hepimiz FSM köprüsüne girmeden önce gişelerden geçmek için sıraya girerdi. İster binek otonuzla ister otobüsle gidin, her aracın uzun kuyruklar halinde ödeme yapmak için beklediğini görürdünüz. Bu durum her gün aynı yerden geçiş yapmak zorunda olanlar için bir kabus olurken, trafiğin emniyeti adına da sağlıksız bir durum oluşturuyordu. Buna çözüm getirmek adına yapılan iki ayrı denemenin peşinden eylemsiz radyo frekansı kullanılarak direkt geçişi elde eden HGS’ye geçildi. HGS Para Yükleme, teknolojik imkanların ve anlaşmalı kurumların artışıyla boyut kazanarak online HGS yükleme olanağına kavuşmamızı da sağlamıştır.

HGS Para Yükleme Artık geçişlerde süre kaybetmediğimiz şeklinde HGS yükleme sırasında da zamandan tutum ediyoruz. Yaşadığınız yerde bu sistemi kullanabileceğiniz otoyol ya da köprü bulunmasa bile aracınıza kimliğiniz ve ruhsatınızı ibraz ederek alacağınız etiketi yapıştırıp ani yolculuklara hazırlıklı olabilirsiniz. Bu etiketi almış olduğunızda herhangi bir ön yükleme yapma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Sadece geçiş öncesinde bakiyenizde yeterli miktarın bulunduğundan emin olmalısınız. Aracınızın dingil mesafesine göre hesabınıza ve plaka numaranıza yansıtılacak olan bu meblağı, süre aşımında cezalı bir şekilde ödemek zorunda kalabilirsiniz. Geçişleri devamlı kullanan araç sahipleri, hesaplarını kontrol edemedikleri durumlarda otomatik ödeme yönergeı vererek problem yaşamaktan kurtulabilirler. HGS etiketi tek plaka üzerinden kullanılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir yıpranmada etiketinizi değiştirdiğinizde, eski etikette kalan parayı yenisine aktarmanız mümkündür.

HGS yüklemeleri daha önce yalnız tek bir yerden tekel olarak yapılıyordu. PTT şubeleri HGS sisteminin ilk ortaya çıkması ile ödemelerini bir tek kendi şubelerinden kabul ediyorlardı. Daha sonra sürücülerin hepsinın çeşitli avantajları sebebiyle Hızlı Geçiş Sistemini tercih etmeleri sonucu şubeler bununla baş edememeye başladı. Önce Online HGS yükleme sistemini getirerek daha rahat ödeme sistemi geldi, daha sonrasında başta Finansbank ödemesi ile başlanılarak her banka ile anlaşmalı HGS bankaları anlaşması yapıldı. En son ise cep telefonu operatörleri SMS gönderme veya arama ile yapılabilecek HGS ödemesi imkânı getirdiler.

About author

admin

HGS Yükleme

Araç Sınıflarına Göre HGS İşlemleri

HGS Para Yükleme HGS Para Yükleme 2012 yılında...

Read more
HGS Yükleme

ATM ile HGS Yükleme Yöntemi

HGS Para Yükleme HGS Para Yükleme 2012 yılında...

Read more
HGS Yükleme

Bankalar ile HGS Bakiye İşlemleri

HGS Para Yükleme HGS Para Yükleme 2012 yılında...

Read more

There are 0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir